МВС України та Ізраїлю підписали Декларацію про інтенсифікацію співробітництва

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрівся зі своїм ізраїльським колегою Арієм Дері та підписав Декларацію про інтенсифікацію співробітництва.

Не зважаючи на Угоду між Україною та Ізраїлем про перетин кордонів від 2010 року, останнім часом склалася ситуація, коли українцям відмовляють у в’їзді на територію Ізраїлю та навпаки. Об этом сообщает euroua.in.ua со ссылкой на СМИ.


ʺЗа статистикою ДПСУ, 4,5 тисячі громадян нашої держави отримали відмову про перетин кордону в 2017 році, 3,5 тисячі українці не пропустили в 2018 році, а зараз, за пів року відвідати вашу країну не змогли 2,5 тисячі наших громадянʺ, — заявив Арсен Аваков.


Ще у 2017 році МВС України та Ізраїлю створили спільну робочу групу. Українську сторону представляла заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.


За результатами роботи групи напрацювали спільні кроки, які вирішать кризову ситуацію з перетином кордону, поліпшать умови проходження міграційного контролю, впровадять належні стандарти прав людини.


ʺСьогодні ми підписали Декларацію про інтенсифікацію співробітництва, яка остаточно покладе край непорозумінням при перетині кордону. Крім того, ми реалізуємо підписану між Україною та державою Ізраїль про реадмісію осіб. Хочу підкреслити, що спрощення поїздок між країнами для громадян становить взаємний інтерес. Я дякую нашим ізраїльським друзям та партнерам та запрошую відвідувати нашу країну, ми дуже радіʺ, — наголосив Арсен Аваков.


Своєю чергою Міністр внутрішніх справ держави Ізраїль Аріє Дері подякував за гостинність та висловив сподівання, що підписаний документ дасть можливість громадянам України та Ізраїлю частіше літати одне до одного.


ʺЩороку пасажиропотік між нашими державами становить близько одного мільйона туристів. Наша політична і економічна мета – збільшити ці цифри, а для цього необхідно вирішити конфліктну ситуацію при перетині кордонуʺ, — наголосив Аріє Дері.


Підписана Декларація про інтенсифікацію співробітництва дасть можливість забезпечити належне ставлення до українських та ізраїльських громадян під час проходження прикордонного та митного контролів, зменшити час очікування зворотних рейсів, у разі відмови перетину кордону надавати громадянам офіційний документ з причиною відмови.


Окремо сторони домовилися створити робочу групу з представників правоохоронних органів наших країн, щоб боротися з незаконним наймом та працевлаштуванням громадян.


Крім того, Арсен Аваков зазначив, що незабаром в Україну прилетять тисячі паломників з Ізраїлю на святкування Рош ха-Шани. Українські правоохоронці готові забезпечити безпечне перебування туристів.


ʺЦього року на свято Рош ха-Шана ми очікуємо близько 30 тисяч гостей і ми всім раді. Ми підготуємо необхідні заходи безпеки для проведення свята паломників. Вже традиційно в Умані під час свята Рош ха Шана буде знаходитись велика кількість правоохоронців. Ми не очікуємо провокацій, але завжди готові захистити наших громадян та гостей Україниʺ, — підкреслив Арсен Аваков.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/mvs_ukrainy_ta_izrailyu_pidpysaly_deklaratsiyu_pro_intensyfikatsiyu_spivrobitnytstva_320958.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя